Böngészés, Témavezető szerint

Export [Atom feed] Atom [RSS feed] RSS 1.0 [RSS2 feed] RSS 2.0
csoportosítás: Mű típusa | csoportosítás nélkül
Találatok száma: 62.

Balanyi Daniella (2016) Az emberi méltóság és az eutanázia - A megváltó halál dilemmája. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kovács Bence (2016) Az államfő szerepe a jogalkotásban. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Ormándi Edina (2016) Törvényalkotás a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Bíró Norbert Tibor (2015) Alkotmánybíráskodás egykor és most. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Balázs Bence (2015) Az Emberi Méltóság és az Eutanázia. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Breuer Fanni (2015) A külképviseleti és a levélben történő szavazás kérdeései. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Friesenhahn Gergő (2015) A parlamenti vegyes választási rendszer változásai a 2011.évi CCIII. törvény szabályozásának tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Szakács-Fekete Márton József (2015) A törvényalkotás dilemmái és változásai a rendszerváltozástól napjainkig. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Cseh Szilárd (2014) A közjogi érvénytelenség problematikája a parlamenti jogalkotással kapcsolatban, az Alkotmánybíróság gyakorlatának tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Semerédy Péter (2013) Az új Alkotmány (Alaptörvény) megalkotásának dilemmái. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Horti István (2013) Egyes eljárásjogi kérdések a 2002.évi Országgyűlési-és helyhatósági választások tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Fodor Andrea (2013) Nemzetiségi képviselet az aktív és passzív választójog összefüggésében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Semjén Árpád (2012) Az országgyűlési képviselők választási rendszerével és a választási eljárás szabályozásával kapcsolatos alkotmányossági problémák a rendszerváltozást követően, az Alkotmánybíróság határozatainak tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Bándi Imre (2012) A romániai magyarság autonómiájának lehetséges formái, a működő európai autonómia modellek tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kalteneczker Zoltán (2011) Alkotmánytervezetek 1988-tól napjainkig. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kolláth Ádám (2011) Az alapjogok korlátozásának jogállami követelményei a magyar Alkotmánybíróság gyakorlatának tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Bodor Brigitta (2011) Az alkotmánybíráskodás intézményének tapasztalatai a magyar és francia alkotmányjogi szabályozás összehasonlításának tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Prohászka Mónika (2011) Köztársasági elnök vétójoga a nemzetközi összehasonlítás tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Sin Attila (2011) Új alkotmány megalkotásának kérdései a rendszerváltozásakor és azt követően Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Németh Zoltán Győző (2011) A kárpát-medencei magyarság autonómiájának lehetséges formái az európai minták tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Herman Dávid Levente (2010) Alktománytervezetek 1988-tól napjainkig. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Vladár Zsolt (2010) A kormány ellenőrzésének parlamenti mechanizmusai a magyar és német alkotmányjogban. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kovács Kitti (2010) A kétkamarás parlament kérdése. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Czizér Márton (2010) A miniszteri felelősség hazai szabályozása és további fejlesztési lehetőségei. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Karvalics Helga (2009) Az egy- és kétkamarás parlament kérdésköre a rendszerváltástól napjainkig. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Körösi Anna (2009) Az érdekérvényesítés és érdekegyeztetés jogi szabályai Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Pillinger Szilvia (2009) A kormány, a miniszterelnök, és a miniszterek viszonya a közjogi rendszerünkben. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Ozorai Nóra (2009) A magyar köztársasági elnöki intézmény. Az államfő a nemzetközi jog-összehasonlítás tükrében, különös tekintettel a Közép-kelet európai országokra a rendszerváltás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Tóth Attila (2008) A két kamarás parlament vitája a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

László Anita (2008) A kétkamarás parlament kérdése Magyarországon a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Mucza Krisztina (2007) Az ügyészség közjogi helyzete. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Tóth Balázs (2007) A kétkamarás parlament kérdése a közép-kelet európai modellek tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Szeremlei Roland (2007) A kétkamarás parlament kérdése a rendszerváltás kori Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Hajdú Zsolt (2007) A kétkamarás parlament kérdése a rendszerváltás utáni Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Enyediné Szeferinusz Erzsébet (2007) A miniszteri felelősség jelenlegi szabályozása és továbbfejlesztési lehetőségei. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Jablonkay-Nagy Katalin (2006) A diszkrimináció tilalma a Magyar Alkotmánybíróság gyakorlatában. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Csernus Péter Ádám (2006) A kétkamarás parlament kérdése Magyarországon a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Molnár Irén (2006) A nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló 1993. évi LXXVII. törvény gyakorlati megvalósulásának problémái a 2005-ben bekövetkezett törvénymódosítás tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kovács Orsolya Zsuzsanna (2006) A politikai stabilitás alkotmányjogi összefüggései a magyar, a német és a lengyel alkotmány tükrében, különös tekintettel a bizalmatlansági indítványok és a pártok parlamenti reprezentációjának kérdéseiben. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Ikanov Gábor (2005) A Köztársasági Elnök hatáskörével kapcsolatos alkotmányos viták Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Veres Ildikó (2005) A helyi önkormányzatok törvényességi ellenőrzése. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Ujváry Tamás (2005) A kétkamarás parlament kérdése öt ország mai gyakorlatában. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Payrits Eszter (2005) A kétkamarás parlament kérdései Magyarországon a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Parnó Román (2005) A parlamenti vizsgálóbizttságok eljárási és alkotmányos problematikája, a Házszabály tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Lukács Tamás (2005) A vallásszabadság helyzete a rendszerváltozás után az Alkotmánybíróság gyakorlatában. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Farkas Ciprián (2004) Az Országgyűlés állandó bizottságainak szerepe a jogalkotásban. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Romwalter Péter (2004) Egy jövőbeli második kamara kérdései a múlt hazai és a jelen nemzetközi tapasztalatai alapján. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Tunyogi András Márton (2003) A kétkamarás parlament kérdése alkotmányos rendszerünk tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Závodi Tímea (2003) A kétkamarás parlament kérdései Magyarországon a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Várszegi Zsolt (2003) A kétkamarás parlament vitakérdései Magyarországon a rendszerváltást követően. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Madarász Hedvig (2003) A kétkamarás parlament vitája a rendszerváltozás után. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Stanka Gergely (2003) A nemzeti és etnikai kisebbség parlamenti képviseletének időszerű kérdései. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Illés Krisztina (2003) A nemzeti és etnikai kisebbségek parlamenti képviseletének kérdése Magyarországon. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Kárpáti Bernadett (2003) A véleménynyilvánítás és tájékozódás szabadáságáról, valamint annak korlátairól a televíziós műsorszolgáltatások területén, az AB határozatainak tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Gegus Eszter (2002) Az Országgyűlés bizottságainak szerepe a törvényalkotásban. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Lázár Márk (2002) A Kormány, a Miniszterelnök és a Miniszterek viszonya hatályos alkotmányjogunkban. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Lantos Emőke (2002) A bírói függetlenség garanciarendszerének változásai a rendszerváltozást követően. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Nyári Péter (2002) A kétkamarás rendszer kérdései. Az olasz megoldás. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Neumann Attila (2001) A kormány, a miniszterelnök és a miniszterek viszonya a közjogi rendszerünkben. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Horváth Tímea (2001) A második kamara. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Jakabfi Zoltán (2000) A kétkamarás parlament kérdése. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Urbányi András (2000) A köztársasági elnök hatásköre a nemzetközi jogösszehasonlítás tükrében. Osztatlan képzés, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

A lista elkészítésének dátuma 2024. November 23. 10:05:28 CET.